מילאתם פרטים? מעולה! קבלו מאיתנו:
שיחת טלפון אליכם בהקדם
בריאותון בחינם
שובר הנחה לטיפול ראשון
מלאו פרטים כאן ותענו בהקדם:

  ארומתרפיה

  ארומתרפיה היא ואחת משיטות הטיפול ההוליסטיות של הרפואה הטבעית (הקרויה גם "רפואה משלימה"), בה עושים שימוש בשמני בסיס צמחיים ובשמנים אתריים, עשויים מפרחים ארומטיים, צמחי מרפא, תבלינים ועצים.

  הארומתרפיה כוללת מסורות שונות של שימוש בשמנים אתריים, מרחבי העולם.

  המילה "ארומתרפיה" במקורה היא שילוב של ניחוח ("ארומה") עם טיפול ("תרפיה") בגוף, בנפש או ברוח.

  עושר השמנים האתריים והשפעותיהם המגוונות הובילו מטפלים בארומתרפיה לטעון כי ניתן לטפל ולשפר באמצעות ארומתרפיה כמעט כל מצב בריאותי. בין השאר: הפגת מתח נפשי, טיפול בבעיות כאב בכלל ושרירים בפרט, הפרעות עיכול, מחלות עור ועוד. במהלך גידול ילדים ארומתרפיה יכולה לעזור לכם להתמודד עם בעיות פיזיות או נפשיות אצלכם ואצל ילדיכם – תוכלו לקבל מגוון כלים בקורס הנחיית הורים שיהפכו אתכם להורים טובים יותר.

  נטען כי התכונות המרפאות של הצמחים מועברות לגוף באמצעות חוש הריח, דרך העור/הריאות למחזור הדם.

  היות ששימוש לא נכון בשמנים אתריים יכול לגרום לתופעות לוואי שונות, חשוב להקפיד על אופן השימוש הנכון, להקפיד על אמצעי זהירות ולהתייעץ עם מומחה לפני השימוש.

  קורס ארומתרפיה

  הרבה מאד מסופר אודות הסגולות של שמנים אתריים לסייע בהחלמה ממחלות או להקל על מגוון רחב של מצבים בריאותיים. יש אנשים אשר עקב כך שזכו להקלה משמעותית על מכאובים ומחלות בזכות הארומתרפיה הם לוקחים את העניין צעד נוסף קדימה ואפילו מחפשים קורס ארומתרפיה על מנת ללמוד, להעמיק את הידע שלהם ולהבין לעומק איך הטיפולים שעברו סייעו להם להתגבר על מצב זה או אחר. בכלל, בשנים האחרונות חל שינוי בהתייחסות לתורות הריפוי המשלימות אשר רבות מהן הגיעו מן המזרח הרחוק. היום כבר ידוע שהשילוב בין רפואה קונבנציונלית למשלימה יכול להיות אפקטיבי יותר. לכן, יש ביקוש גדול מאד לתחומי הרפואה המשלימה השונים וארומתרפיה היא אחד מהענפים הנדרשים ביותר בתחום זה.

  מה לומדים במהלך קורס ארומתרפיה?

  במהלך קורס ארומתרפיה לומדים את תחום השמנים האתריים, שיכולים לעזור לבעיות או מצבים רפואיים ואילו שילובים ניתן לרקוח על מנת לשפר את ההשפעה של השמנים על הגוף. לשמנים יש תכונות שונות על פיהן מחליטים כיצד יעיל יותר להחדיר את השמן אל תוך הגוף. ישנם שמנים שהדרך היעילה ביותר להכנסתם לגוף היא באמצעות הרחתם ושאיפתם אל תוך הריאות ולעומתם יש כאלה שמוחדרים לגוף בעיסויי מגע עמוקים. יש גם שמנים אתריים איכותיים שניתן לבלוע. כדי לעסוק בתחום באופן מקצועי יש ללמוד את הנושא לעומק ולכן קורס ארומתרפיה להעשרה יהיה שונה מזה המיועד לעיסוק בתחום.

  איך בוחרים איפה ללמוד?

  קורס ארומתרפיה צריך לבחור בקפידה. חשוב לבחון לעומק את התכנים השונים של הקורס, איזה סוג של תעודה מקבלים לאחר שמסיימים בהצלחה את הקורס. חשוב שהקורס יהיה מעמיק ומקיף ככל האפשר על מנת שאפשר יהיה להפיק ממנו כמה שיותר תועלת עם הזמן.

  מחפשים מקום ללמוד בו ארומתרפיה? מכללת איתן היא המקום בשבילכם!

  קורס מטפל מוסמך בארומתרפיה של מכללת איתן הוא קורס היברידי אונליין, שרובו דיגיטלי המאפשר לימוד עצמי מרחוק.

  התעודה מוכרת לצורך ביטוח אחריות מקצועית וע"י הארגון העולמי למטפלים הוליסטיים.

  לימודי ארומתרפיה

  ארומתרפיה היא תחום מרתק שמאפשר לשלב שמנים אתריים ייחודיים במגוון פעולות טיפוליות. כל זאת כדי להקל על הגוף ועל הנפש. על פי תורת הארומתרפיה השימוש בשמנים אתריים יכול לסייע במגוון רחב של מצבים בריאותיים. לשמנים אלה יש סגולות המשמשות לפתרון אתגרי בריאות שונים הן במישור הפיזי והן במישור הרגשי- נפשי. השמנים האתריים הניתנים במסגרת טיפולי ארומתרפיה ניתנים לשאיפה, בליעה או מריחה- תלוי בסוג השמן. השמנים אמצעותם מטפלים מאושרים ועומדים בתקנים. תחום זה נחשב עתיק מאוד. כבר בתקופת התנ"ך ידוע על שימוש בשמנים המופקים מצמחים כמו מור, לבונה ועוד. לכן, לימודי ארומתרפיה נחשבים למרתקים ופופולריים. רבים פונים ללמוד קורס זה להעשרת הידע האישי, לצד רבים אחרים שלומדים זאת כדי להיות מטפלים מוסמכים בארומתרפיה.

  מה לומדים במסגרת לימודי ארומתרפיה?

  המתמקצעים בתחום הארומתרפיה צריכים להכיר את הסגולות והתכונות הייחודיות של שמנים אתריים רבים. הם צריכים ללמוד כיצד רוקחים תערובות מתאימות בשילובים שונים, לטיפול במצבים בריאותיים שונים. במסלול לימודי ארומתרפיה לומדים לעשות שימוש בשמנים אתריים, בצורה בטוחה ויעילה.

  רבים שהתנסו בטיפולי ארומתרפיה ראו שזה מיטיב עם מצבם ולעיתים אף מייתר את הצורך בטיפולים רפואיים ובתרופות מסויימות. טיפולי הרפואה האלטרנטיבית בכלל ולימודי ארומתרפיה בפרט מסייעים למטפלים לתת למטופלים תשלובות מותאמות אישית. שמנים אתריים רבים משרים שלווה ורגיעה, דבר שמסייע להתמודד עם מצבי לחץ, סטרס וכן תופעות מציקות כמו כאבי מחזור, אקנה ופצעים ומסייעים לאדם להתמודד עם מחלה או כל מצב בריאותי אחר. גם אם מדובר על בעיה כרונית שאינה נעלמת לחלוטין, באמצעות תכשירים ארומתרפיים חומרת הבעיה תרד  ההתמודדות איתה תהיה קלה יותר.

  היכן לומדים קורס ארומתרפיה?

  במכללת איתן תוכלו ללמוד ארומתרפיה בקורס ארומתרפיה היברידי דיגיטלי אונליין, בנוסף לשלל קורסי רפואה משלימה ורפואה אלטרנטיבית. כחלק מהקורס, מכללת איתן שולחת ערכת דוגמיות של שמנים אתריים איכותיים לנרשמים לקורס ארומתרפיה.

  התעודה מוכרת לצורך ביטוח אחריות מקצועית וע"י הארגון העולמי למטפלים הוליסטיים IPHM.

  קורס ארומתרפיה אונליין

  רשת האינטרנט הביאה איתה בשורה של ממש בכל מה שנוגע ללימודים ורישום לקורסים. בזכות הזמינות של אתרי אינטרנט שונים אפשר היום למצוא קורסים שלא מחייבים הגעה פיזית לכיתה אלא אפשר ללמוד בהם בצורה מקוונת. המשמעות היא שהתלמידים נמצאים בבתים שלהם או בכל מקום אחר שנוח להם וממנו הם מתחברים לשיעור מקוון. ישנם מקרים שבהם השיעורים יהיו מוקלטים והתלמידים צופים בהם בזמנם החופשי. כאשר מדובר על קורס ארומתרפיה אונליין אין ספק שמדובר באפשרות טובה מאד ללמוד את התחום הזה.

  למי מתאים קורס ארומתרפיה אונליין?

  כאמור, יש נוחות גדולה מאד בהשתתפות בקורס שלומדים אותו דרך המחשב האישי בבית או בעבודה, שכן ההגעה הפיזית אל הכיתה עלולה לגרום לטרחה רבה. ברגע שלא חייבים להגיע למקום מסוים בשעה מסוימת הרי שהשגרה כולה הופכת להיות הרבה יותר פשוטה ונוחה וכך גם אפשר להקדיש יותר תשומת לב וריכוז ללימודים עצמם. קורס ארומתרפיה אונליין כולל לא מעט תכנים תיאורטיים שבהחלט אפשר ללמוד אותם מרחוק ולאחר למידה של כמה שיעורים אפשר יהיה ללוות את החומר התיאורטי בהתנסות מעשית מרוכזת שגם תעשה סדר וגם תאפשר לתלמידים להתנסות בצורה מעשית ויישומית בחומר שהם כבר למדו, הבינו והפנימו. זו בהחלט דרך טובה מאד ללמוד.

  מה כולל קורס ארומתרפיה אונליין

  קורס ארומתרפיה אונליין מיועד לכל אדם המעוניין ללמוד כיצד ניתן לטפל בעזרת שמנים אתריים. במהלך הקורס לומדים הסטודנטים להכיר את עולם השימוש בניחוחות מרפא. ארומה = ניחוח, תרפיה = טיפול. השמנים האתריים בהם עושים שימוש בהתאם לצורך ולבעיה בה מטפלים מופקים מפרחים ארומטיים, צמחי מרפא, תבלינים ועצים. ההשפעה נובעת מחדירת השמנים האתריים למחזור הדם דרך חוש הריח, דרך מערכת העיכול [רק שמנים מאיכות מתאימה] או דרך מריחה על העור. קיימות מסורות שונות של שימוש בשמנים אתריים.

  מכללת איתן מציעה מגוון רחב של קורסי תעודה פרונטליים ומקוונים בתחומי הרפואה המשלימה לצורך רכישת מקצוע חדש לחיים!

  התעודה מוכרת לצורך ביטוח אחריות מקצועית וע"י הארגון העולמי למטפלים הוליסטיים IPHM.

  דף ההרשמה לקורס

  מאמרים נוספים רלוונטים

  אילו ירקות כדאי לצרוך?

  מומלץ להיזהר מירקות מגידולי מי קולחין, בהם נתגלו חומרים כימיים בעייתיים רבים, תרופות פסיכיאטריות ואחרות.    

  עשרה דברים שחשוב לדעת לפני שמחליטים ללכת לניתוח

  לאחרונה נחשפה בתקשורת תופעה נרחבת של ניתוחים מיותרים. חשוב לציין שמדובר כאן רק על ניתוחים מיותרים במודע.  פן אחר של ניתוחים מיותרים נובע מחוסר מודעות […]

  פריצת דיסק או פריצת דרך?

  פריצת דיסק או פריצת דרך? האם אפשר וכדאי לטפל בפריצת דיסק בלי ניתוח ? רבים שסובלים מפריצת דיסק בוחרים באופציה הניתוחית בטרם הם בדקו אופציה […]
  לייעוץ עם המכללה
  לייעוץ עם המרפאה
  לייעוץ עם הכנסים

  מכללת איתן

  מרפאות "הסוף לכאב"

  כנסים ואירועים

  קורסים וסדנאות ברפואה טבעית

  052-2548381

  טיפול בכאבים וריפוי טבעי

  052-2548381

  בכל מקום בארץ ובחו”ל

  052-2548381

  רוצה שנתקשר אליך?

  מלא/י את הפרטים הבאים

   קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
   Call
   Mail