מילאתם פרטים? מעולה! קבלו מאיתנו:
שיחת טלפון אליכם בהקדם
בריאותון בחינם
שובר הנחה לטיפול ראשון
מלאו פרטים כאן ותענו בהקדם:

  קורס ריפוי קשרירים ®

  מהות השיטה ריפוי קשרירים® Trigger Points Therapy הינו שיטת טיפול הפותרת את "תסמונת הכאב השרירי-מחתלתי", עושה שימוש בנקודות מעוררות כאב בשרירי מערכת התנועה וברקמת המעטפת שלהם (Myofacia). כאשר קיים קשריר בשריר (נקודת טריגר Trigger Point), המעטפת נעשית מתוחה ומאבדת מגמישותה. בכך היא הופכת לחלק מהבעיה. אין מדובר בנקודות הדיקור הסיניות ואין מדובר בעיסוי רפואי בנקודות טריגר בלבד.

  מהם קשרירים? נקודות מתח עם רגישות יתר שנמצאות בשרירים, בגידים ובמעטפת השריר. די בגירוי מזערי כדי שיתכווצו. 

  סיבות להיווצרותן: שימוש יתר באזורים ומקומות מסוימים בגוף, פציעות, בעיות יציבה וכד'.

  השלכות: לחיצה על נקודות אלה גורמת לכאב ולהקרנות לאיברים מרוחקים. ההקרנות יכולות לבוא לידי ביטוי בכאב, חוסר רגישות, עקצוץ, נימול ותחושת חום וקור. בד"כ מאתרים את אזורי הקרנת הכאב ומטפלים בהם.

  שכיחות: הקשרירים שכיחים מאוד בקרב כלל האוכלוסייה, אפילו בילדים קטנים ובתינוקות. קשרירים יכולים להתפתח בכל אחד ממאתיים זוגות שרירי השלד בגוף. אורך חייהן של נקודות אלה כאורך חיי האדם, והן אפילו יכולות להימצא בשרירים לאחר המוות.

  קשרירים רדומים: לקשרירים יש תכונה שאין מעריכים כראוי – הם יכולים להישאר רדומים במשך זמן רב מבלי לעורר כאב. הקשרירים הרדומים (נקודות טריגר רדומות) מהווים מקור גדול יותר לדאגה מאלו המעוררים כאב וזאת משום שהם גורמים בהדרגה לנוקשות במפרקים, ולאיבוד טווח התנועה בגיל מבוגר. בנוסף, המתח התמידי המוגבר של השריר שנגרם על ידי הקשרירים יוצר לחץ רב על חיבור השריר לעצם, גם אצל צעירים ועלול לגרום לפגיעה ולנזק בלתי הפיך במפרקים ואף לגרום לדלקת מפרקים ניוונית מסוג אוסטאוארתריטיס (ניוון מתקדם של הסחוס המרפד את המפרקים). כתוצאה מכך נגרמת דלקת, כאב, קישיון והגבלה בתנועה. 

  כאשר נפנה לקבלת טיפול אצל מטפל מוסמך בריפוי קשרירים®, נהיה בטוחים שנקבל מענה נכון למצב בו נתון גופנו וכמובן שדרך עיסוי רפואי נשיג הקלה מיידית בנוקשות השרירים והמפרקים, שיפור בטווחי התנועה וירידה בלחץ על רקמות החיבור. זיהוי נקודות גם אם אינכם יודעים אם יש לכם קשרירים רדומים קל מאוד למצוא אותן, וזאת מפני שהן מגיבות ללחיצה בכאב רב. הן נכנסות לפעולה בעת מתח או עומס קטנים ביותר. על מנת שהכאב יחלוף יש צורך לבצע טיפול עמוק ומדוייק לשחרור הקשרירים. התחושה כשאנו נוגעים בקשריר היא תחושה של גרגיר אפונה מתחת לעור, ולפעמים מורגש כמו קצה של מקרוני מבושל חלקית. האצבעות צריכות להיות רגישות מספיק כדי לחוש בהם. לפעמים יש תחושה של מיתר בשריר המתוח והטעות הנפוצה היא שחושבים אותו לגיד. תחושת המיתר נוצרת מהמתיחה החזקה של סיב השריר.

  סימנים לטריגר פוינטס בשריריםבשלב מוקדם מופיעים ככאב מקומי שחולף (למשל בשכמה) ובהמשך, כתגובת שרשרת, מגבלה ו/או כאב, לאורך מסלול הקרנה.

  מסלול לדוגמה: צוואר "תפוס" > כאב בזרוע > כאב בשורש כף היד > נימול באצבעות כף היד.

  הטיפול: המטפל מאבחן ומאתר את מקורות הקשרירים, דבר שדורש סבלנות וזמן. תחושת הכאב מופיעה לרב ככאב חד. לעיתים הכאב מגיע בגלים ולפעמים במשך תקופה ארוכה ככאב מפושט. טיפול בריפוי קשרירים® לרוב מקל מיידית על תסמינים אלו וממתן אותם.

  התוצאה: בניגוד לשיטות טיפול אחרות, ריפוי קשרירים® מסייע בהקלה מיידית של עוצמת הכאב ובשיפור טווח התנועה של השרירים.

  מניעה: באמצעות טכניקת הטיפול הנלמדת ניתן למנוע החמרה של השפעת הנקודות מעוררות הכאב. טיפול מונע, בשלב מוקדם, על ידי מטפל מוסמך בריפוי קשרירים®, יחסוך את הפגיעה בשרירים נוספים ובאובדן טווחי התנועה במפרקים.

  תמונות מדגמיות של בוגרי הקורס:
     

  סילבוס לפי נושא וקבוצות שרירים*

  1. יסודות
  2. ראש, צוואר, כתפיים
  3. גב עליון, כתפיים, עמה"ש
  4. גב מרכזי, גב תחתון
  5. חזה, בטן 
  6. זרוע, אמה, כף יד
  7. ישבן, ירך 
  8. שוק, כף רגל
  9. אינטגרציה וטיפול בפתולוגיות נפוצות
  10. אינטגרציה וטיפול בפתולוגיות נפוצות

  * יתכנו שינויים בהרכב הקורס בהתאם לרקע המשתתפים ולנסיבות משתנות / מיוחדות.
     פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים.

  מסגרת קורס ריפוי קשרירים®: 10 מפגשים בני 3 שעות = 40 שעות אקדמיות, בהתאם לפירוט שלעיל. בכל מפגש חומר עיוני ותרגול מעשי. לומדים לטפל בקשרירים העיקריים בשרירים החשובים ביותר לשיקום התנועה. יש חובת נוכחות 80% לפחות במפגשים ומבחן מעשי. ניתן להשלים חומר. חובת הגשת דוחות טיפולים [ייחשבו כ-60 ש"א]. בסה"כ הקורס כולל 100 ש"א, כנדרש בסטנדרט המקובל.

  מכללת איתן מוכרת ב"התאחדות הישראלית לבריאות משלימה", 
  המוכרת ב"התאחדות האירופאית לנטרופתיה":

  הרשמה: 

   

   

   

  המנחה: ד"ר איתן לוי PhD

  • מומחה לרפואה טבעית ולטיפול טבעי בכאבים
  • מנהל ומרצה ב"מכללת איתן"
  • מנהל "מרפאת הסוף לכאב!"
  • בעל ניסיון רב בטיפול בפתולוגיות אורתופדיות בהצלחה מרובה – צפו בעדויות מטופלים
  • מפתח "שיטת אית"ן – איזון תנועתי פונקציונאלי"® ו"שיטת אבי"ט – איזון בריאות טבעי"®.
  • טיפוליו סייעו לרבים לחזור לקו הבריאות.
  • מרצה ומנחה קורסים מבוקש, דרכו הוכשרו מאות תלמידים ובוגרים מרוצים.
  • מומלץ ע"י תלמידי הקורס ובוגרים
  • ניתן לצפות בעדויות מטופלים בערוץ היוטיוב "מרפאת הסוף לכאב"

  מאמרים נוספים רלוונטים

  קורס חשיבה חיובית

  קורס חשיבה חיובית, חשיבה חיובית, סדנת חשיבה חיובית

  סדנאות והרצאות בנושאי מיסטיקה

  קלפי מודעות עצמית קלפי טארות תיקשור  אסטרולוגיה נומרולוגיה כירולוגיה ציורי מנדלות   Copyright: http://www.123rf.com/profile_blackmoon979 פרטים נוספים: העלות תלויה בהיקף, במיקום, במספר המשתתפים וכיו"ב.  לקבלת הצעת מחיר פנו […]

  קורס דימיון מודרך

  "מה שקל יותר לדמיין,   קל יותר ליישם במציאות" – ד"ר איתן לוי ND מהו דימיון מודרך? כיצד דימיון מודרך תורם לבריאות ולהצלחה בחיים ? […]
  לייעוץ עם המכללה
  לייעוץ עם המרפאה
  לייעוץ עם הכנסים

  מכללת איתן

  מרפאות "הסוף לכאב"

  כנסים ואירועים

  קורסים וסדנאות ברפואה טבעית

  052-2548381

  טיפול בכאבים וריפוי טבעי

  052-2548381

  בכל מקום בארץ ובחו”ל

  052-2548381

  רוצה שנתקשר אליך?

  מלא/י את הפרטים הבאים

   קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
   Call
   Mail